Новости

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОЧУЙ СЕРЦЕМ!

 

 25 лютого 2014 року в обласній клінічній  дитячий лікарні міста Донецька відбулася прес-конференція з передачі  лікарняного обладнання.

У прес-конференції взяли участь: представник наглядової ради Єжи Конік, лікар обласного отоларингологічного відділення Ритинська Наталія Лаврентіївна, представник донецької філії ПАТ «Кредобанк» Усатюк Раїса Іванівна, представник фонду Донецької області Семиволос Наталя. А також були присутні представники управлінь при донецької облдержадміністрації, ЗМІ, батьки та діти, яким було передано слухові апарати.

Головна мета діяльності Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства та окремих категорій осіб, зокрема порятунку життя і здоров’я українських дітей.

В Україні акція  «Почуй світ» проводилася восьмий раз.

У 2013 році завдяки мешканцям області  було зібрано 358 955,56 грн., це  дало змогу придбати лікарняне обладнання для дітей з вадами слуху.

Фондом було придбано: слухові апарати дитячі (Quatum 6HP/ Max E Spm/ Max E Sp), портативний прилад для отоакустичної емісії Oto Read (сринінговий), імпедансний аудіометр для об'єктивного дослідження слуху АТ235, електрокоагулятор високочастотний. Все обладнання буде встановлено в обласній клінічній дитячій лікарні та буде безкоштовним для всіх діток. А сьогодні перші 15 слухових апаратів знайшли своїх маленьких господарів.

На початку конференції були вручені  «Золоті серця» за активну участь в акції представникам Донецького обласного  дитячо-молодіжного центру, обласному центру соціальних служб у справах сім’ї та молоді, Управлінню з питань фізичної культури та спорту ДонОДА, Департаменту освіти і науки ДонОДА та головному спонсору - акції донецькій філії ПАТ «Кредобанк»

«У нашій сім’ї  дві дитини з проблемами слуху. Поліна втратила слух після хвороби, нажаль, ми не маємо змоги самостійно придбати слуховий апарат. Ми дуже раді, що до нас повернулись обличчям, нас почули та допомогли»- так розповила бабуся Поліни.

У 2014 року всеукраїнська благодійна акція буде проводитися 7-28 квітня, збір коштів буде направлено на допомогу дітям з вадами зору.

Більш детальну інформацію про діяльність ВБФ «Серця до серця»  можливо знайти на сайті  http://sercedoserca.com.ua

 

24 березня – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

 

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом.

Цього дня 1882 року, німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття мікробактерії (збудника) туберкульозу.

Метою Всесвітнього дня є поінформувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей, і дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба.

Згідно з останніми даними ВООЗ, 2006 року зафіксовано 9,2 млн. нових випадків захворювання туберкульозом, у т.ч. 700 тис. випадків серед людей з ВІЛ і 500 тис. випадків туберкульозу з множинною лікарською витривалістю.

  •  Щороку по світу реєструють близько 370 тис хворих на туберкульоз, майже 80% з яких припадає на країни Східної та Центрально-Східної Європи.
  •  Кожні 4 секунди жителі Землі захворівають на туберкульоз, а кожні 10 секунд від цієї хвороби помирає одна людина.
  •  Щороку туберкульоз забирає життя в 2 млн. людей.

Щодо України, то найбільший рівень захворюваності на туберкульоз відзначають у Донецькій області (на 15-25% вищий за пересічний показник).

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке передаєтьсяповітряно-крапельним шляхом. Учені довели, що туберкульоз не є спадковою хворобою. Хворому потрібно дотримуватися всіх норм лікування, щоб вилікуватися від хвороби протягом декількох років.

Збуджувач туберкульозу – паличка Коха.


Симптоми   туберкульозу  

Кашель більше 2 тижнів,

  •  підвищена температура тіла більше 7 днів,
  •  поганий апетит,
  •  постійна слабкість,
  •  безпідставна втрата ваги,
  •  підвищена пітливість, особливо вночі,
  •  задишка,
  •  біль в грудній клітині,
  •  крововідхаркування.

 

 

Профілактика

Для запобігання туберкульозу, окрім специфічної профілактики, яку здійснюють працівники протитуберкульозних установ,

необхідно

  •  дотримуватись здорового способу життя,
  •  не зловживати алкоголем, курінням,
  •  дотримуватись правил праці та відпочинку, санітарно-гігієнічних умов.
  •  У приміщенні має бути свіже чисте повітря.
  •  Їжа повинна бути збалансована.
  •  Варто також уникати стресових, конфліктних ситуацій.

 

 

 

 

      

 

Виставку малюнків та творчих робіт учнів 3 - 6 класів "Ми - здорове покоління!"  підготвували психолог Кондратюк І.Г. та соціальний педагог Томченко А.В.

 

-бесіду "Як уберегтися від туберкульозу" провели для старшокласників працівники міської служби для сім'ї та молоді Юлія Чапля та Катерина Міхієнко.

 

    

 

        

 

 

 

 


"Ми - здорове покоління, ми проти куріння!"

 

14 березня 2013 року для учнів початкової школи було показано казку   С.Я.Маршака "Як ведмідь трубку знайшов"

 

               

Ролі виконували учні 4 - Б класу: Боцу Марко, Венжега Олексій, Кошелець Єлизавета, Тур Поліна, Слабоднік Світлана, Просандєєва Ксенія, Голуб Богдан, Крюков Дмитро.

 

                   

      

 

 


"Ми - здорове покоління, ми проти куріння!"

 

18 - 23 лютого 2013 року у школі проходив тиждень "Здорова дитина - щаслива дитина".

У рамках освітянського проекту "Ми проти куріння!" (автор Дмитренко Катерина, учениця 11 класу, керівники Томченко А.В. та Білик Л.О.)

було проведено  АКЦІЮ "Міняю цигарку на цукерку!"


        

 


                                             

 

 

 

"Здорова дитина - щаслива дитина"

 

Урок з основ здоров'я у 2 -А класі проводить соціальний педагог Томченко А.В. та медичний працівник школи Воробйова Л.П.

"Хочемо ми багато знати, щоб здоровими зростати!"


 


             "Приёмы первой помощи мы знаем и если нужно - применяем!"


                     
 

 


Томченко Алла Вікторівна, соціальний педагог

 

Добро повертається добром

 

 

Ти народжений не для того, щоб творити зло і грішити разом з людьми,

а для того, щоб допомагати їм у добрих ділах і в цьому знаходити своє щастя.

Епіктет

 

Добро повертається добром… Цю аксіому життя, на жаль, приходиться постійно доводити у наш прагматичний час, де людські цінності знецінюються, переосмислюються. Прищеплювати дітям основи моралі, розвивати моральні почуття, формувати моральну свідомість, а головне – моральну поведінку, - пріоритетні завдання всієї виховної роботи нашої школи.

На вирішення цих завдань спрямовані щорічні благодійні акції «Серце до серця», «Щастя на крилах» та інші, в яких наш колектив учителів, учнів та батьків постійно бере участь.

Ми переконані, що виховувати дітей потрібно не тільки словами, а через конкретні справи, через єдиний вплив на свідомість, почуття і волю особистості.

Саме такий підхід дає змогу нам доторкнутися до серця кожної дитини, розбудити найтонші струни душі, спонукати до творіння добра, до прояву милосердя, доброти, щирості, гуманізму, взаємодопомоги, духовності. Щоб все це відбулося, плануємо систему виховних заходів за методикою колективних творчих справ.

На першому етапі – цілеспрямування (цілепокладання) - визначається місце і мета виховної діяльності в житті колективу, формулюються конкретні виховні завдання, розглядаються різні варіанти змісту виховної діяльності.

Наприклад, з метою формування здорового способу життя серед дітей і молоді, розвитку молодіжного та дитячого волонтерського руху, допомоги дітям хворим на діабет планувалися заходи щодо участі у Всеукраїнській благодійній акції «Серце до серця». Зміст заходів було спрямовано на просвітницьку діяльність (інформування учнів про діяльність фонду, про хворобу цукровий діабет, формування понять толерантність, гуманізм, благодійність), практичну творчу діяльність (проведення виховних заходів для учнів, вчителів, батьків).

Другий етап – колективне планування виховних заходів соціальним педагогом, практичним психологом, класними керівниками із залученням органів учнівського самоврядування.

На цьому етапі дуже важливе колективне обговорення ідей, створення ситуації вільного вибору, прояву творчості, щоб заходи не стали формальними та заорганізованими.

Для того, щоб благодійні акції були результативними, адже збір грошей – не останнє завдання, дуже важливо підібрати ефективні форми виховних заходів. З нашого досвіду такими формами були:

  • випуск інформаційних бюлетенів, буклетів;
  • перегляд і обговорення відеороликів, презентацій;
  • конкурси малюнків та плакатів "Добро у твоєму серці розквіта", метеликів щастя і здоров’я;
  • читацькі конференції «Людина починається з добра»;
  • конкурси читців «Збережи у серці доброту»;
  • спортивні змагання з мініфутболу, «Веселі старти»;
  • конкурсно-розважальні програми «Здоровому все здорово!», «Я + ти»;
  • флеш-моб «Гаряче серце».

Третій етап − організація (підготовка) виховних заходів – вимагає від усіх організаторів злагодженої роботи, щоб уточнити, конкретизувати план підготовки й проведення колективного заходу; організувати безпосереднє виконання розробленого плану.

На цьому етапі необхідно пам’ятати про заохочення ініціативи кожного учасника, надання можливості дітям проявити себе і в ролі читців, художників, і в ролі ведучих, щоб кожен мав справу до душі.

Наприклад, учні початкових класів із задоволенням беруть участь у виставках малюнків, поробок; учням середніх класів до вподоби конкурси читців, конкурсно-розважальні програми, випуск плакатів. Старшокласники стають гарними ведучими, готують інформаційні бюлетені, буклети, використовуючи комп’ютерні технології.

Четвертий етап − безпосереднє проведення виховних заходів та збір коштів для благодійних цілей. За часом цей етап триває протягом 7 – 10 днів, для кожної ланки проводяться свої заходи, волонтери з учнівського самоврядування разом із соціальним педагогом, практичним психологом здійснюють збір коштів.

Зрозуміло, що кошти виділяються батьками, і відгук кожної родини залежить від нашої спільної роботи: як ми змогли донести учням інформацію про благодійну акцію, які почуття змогли викликати в кожного, як через поетичне слово чи гру переконували дітей вірити у добро, у казку, у необхідність бути милосердним і щирим. Під час перегляду фільмів про Рівіль Кофман та діяльність фонду «Сила духу» учні відверто переживали за хворих дітей, висловлювали свої почуття, цікавилися, чим можна їм допомогти.

П’ятий етап − підведення підсумків, оцінка результатів заходів проводиться в останній день Акції. Обговорюються проведені заходи: що вдалося гарно, а що треба змінити; волонтери готують листівку-звіт про перераховані кошти. На шкільному сайті розміщуємо фоторепортажі про проведені заходи, фотографії переможців різних конкурсів та змагань.

Останній етап – організація післядії – розробка пропозицій щодо наступної колективної діяльності.

Наш досвід переконав нас у тому, що залучення до благодійних акцій всіх учасників навчально-виховного процесу можливий лише за умови, якщо вони проводяться з любов’ю, від щирого серця, з вірою у те, що тільки разом можна зробити велику справу, допомогти хворим навіть невеликими внесками, віддаючи частку свого гарячого серця. І тоді добро обов’язково повернеться добром!

 

Використана література

  1. Бернлер Г. Теория соціально-психологической работы. /Г.Бернлер, Л.Юнссон. –М.: РУ ВНИИМ, 1992. – 342 с.
  2. Волкова Н.П. Педагогіка. –К.: Академія, 2002.
  3. Етичний кодекс спеціалістів із соціальної роботи.
  4. Карпенчук С.Г. Теорія і методика виховання: Навч. посібник.  -К., 1997.
  5. [email protected].

 

 

 

 

 


 

 

Флеш-моб "Гаряче серце"


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переможці конкурсу читців "Збережи у серці доброту"

 


 

Перегляд фільмів про Рівіль Кофман та діяльність фонду "Сильні духом"

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Благодійні внески від учнів і батьків. Дякуємо всім!

 

 

 



У рамках щорічної Акції "16 днів проти насилля" для учнів 3 - 4 та 5 - 6 класів було проведено "Казкову правознавчу лоторею".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Права дітей ми знаємо,

у віршиках про них розповідаємо!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час відповіді

 

 

 

 


 

Переможці лотореї - "Команда А"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підрахунок балів у грі між

5 і 6 класом. 

Бойова нічия!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Грають вболівальники...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головне в житті не тільки знати свої права, а й не порушувати права інших.

Бути ЛЮДИНОЮ за будь-яких обставин.

 


1
2
3
4
5
6
7
8